•   Televisione online - Canali TV - Albania 

Albania

A1 Report  Albania / Notizie
A1 News Channel is an all news private television station in Tirana, Albania founded by media mogul Koco Kokedhima and owned by Shekulli newspaper.

2.8 su 5
19 voto(i)
A2 Albanian  Albania / Generale
The A2 (Autostrada 2) is the third largest motorway in Albania spanning 46.5 kilometers (28.9 mi). As it connects Fier, the sixth largest city, to

3 su 5
6 voto(i)
ABC News  Albania / Notizie
ABC News is an Albanian news and satellite television channel that is owned by Media 6. The 24-hour cable news channel was founded in 2010 by

3.7 su 5
24 voto(i)
Albanian TV of America  Albania / Generale
Albanian Television of America. Our television broadcasts three programs in three different television stations in HD: 1) ALBTVUSA in ShqipTV.

3.3 su 5
9 voto(i)
Alsat M  Albania / Notizie
ALSAT-M ka filluar të transmetojë në mars të vitit 2006 dhe është një stacion televiziv kombëtar që transmeton në të gjithë territorin e Republikës

3.4 su 5
19 voto(i)
Alsat Tv  Albania / Notizie
he particular and live reporting as well as impartiality and professional approach in doing television program, make the Dukagjini TV to be the most

2.3 su 5
9 voto(i)
Klan Kosova  Albania / Televisioni locali
Klan Kosova is a private service broadcaster in Kosovo. It offers two television stations with 24-hour television services broadcasting on

3.1 su 5
11 voto(i)
KLAN TV  Albania / Generale
TVKLAN eshte kanali televiziv privat me I madh ne Shqiperi. I themeluar qe ne vitin 1997, TVKLAN u licensua nga Keshilli Kombetar i Radios dhe i

3.3 su 5
35 voto(i)
KOHAVISION - KTV  Albania / Musica
KTV (shkurtesa e Koha Vision) është një stacion televizioni në Kosovë, pjesë e "Grupit Koha", me pronare Flaka Surroi. Drejtoresh e

3.2 su 5
5 voto(i)
Mrt 2  Albania / Generale
MRT 1 is a Macedonian television channel owned and operated by Macedonian Radio-Television.

3.6 su 5
3 voto(i)
Mrt 2  Albania / Generale
MRT 2 Sat is a Macedonian television channel owned and operated by Macedonian Radio Television.

4.2 su 5
4 voto(i)
Ora News  Albania / Generale
RTV Ora News, Te paret për lajmin e fundit: Shpejtesi, paanshmeri korrektesi. 24 ore live, lajme, debate, showbizz, sport. Na ndiqni në

2.3 su 5
8 voto(i)